شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

افزایش زمان وتعداد فرصت مطالعاتی برای دانشگاهیان افزایش زمان وتعداد فرصت مطالعاتی برای دانشگاهیان

افزایش زمان فرصت مطالعاتی به یک سال

تعداد فرصتها برای دانشگاهیان بیشتر می شود

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تغییرات نحوه ی اعطای فرصت مطالعاتی خبر داد و گفت: بر اساس تغییرات اعمال شده زمان فرصت‌ مطالعاتی به یک سال افزایش یافت ضمن آنکه تعداد بیشتری از دانشجویان دوره دکتری و اساتید دانشگاه می‌توانند از فرصت مطالعاتی استفاده کنند.
دکتر وحید احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین تغییرات در زمینه فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها افزود: یکی از کارهایی که در شورای بورس دنبال شد، رسیدگی به وضعیت فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان دوره دکتری و اساتید بوده است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در جلساتی که برگزار شده در این زمینه مقرر شد تا به جای اینکه بورس‌های گذشته را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم، حمایت خود را از فرصت‌های مطالعاتی جدید اعمال کنیم.

وی در این زمینه توضیح داد: مقرر شد تا هم تعداد فرصت‌های مطالعاتی و هم مدت زمان این فرصت‌ها افزایش یابد..

احمدی با بیان اینکه در گذشته مهلت فرصت‌های مطالعاتی ۶ تا ۹ ماه بوده ، خاطر نشان کرد: در تصمیم گیری‌های جدید مقرر شد تا فرصت‌های مطالعاتی تا یک سال تمدید شود و تعداد افراد تحت پوشش این طرح را افزایش دهیم.

وی یادآور شد: از این رو با فضایی که ایجاد شده است دانشجویان دوره دکتری و اساتید می‌توانند از این فرصت ها استفاده کنند و وزارت علوم نیز از آنها هم حمایت خواهد کرد.

به گزارش مهر، بر اساس آیین نامه فرصت‌های مطالعاتی متقاضیان استفاده از آن باید دانشجوی دوره دکتری باشند و از زمان شروع تحصیل آنها بیش از ۳ سال و نیم نگذشته باشد و داوطلبان آزاد (غیر بورسیه) که مایل هستند از دوره‌های کوتاه مدت استفاده کنند می‌توانند به صورت هزینه شخصی و با پرداخت هزینه از طرف دانشگاه محل تحصیل و یا استاد راهنما و با تسهیلات غیر ارزی و ریالی وزارت علوم اعزام شوند.

دارا بون حد نصاب نمره زبان مورد قبول دانشگاه محل تحصیل براساس آزمون‌های آیلتس، تافل، تولیمو و غیره ،موافقت نامه استاد راهنما و دانشگاه داخلی در خصوص لزوم استفاده از دوره فوق از جمله مدارکی است که فرد باید به همراه داشته باشد.

در این آیین نامه زمان فرصت مطالعاتی ۳ تا ۹ ماه تعیین شده بود که این زمان به یک سال افزایش یافته است.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.