شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

تسهیلات ۱۰۰ میلیارد تومانی برای محصولات دانش‌بنیان تسهیلات ۱۰۰ میلیارد تومانی برای محصولات دانش‌بنیان

اختصاص بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای اعطای تسهیلات به خرید محصولات دانش‌بنیان

tashilatمعاون علمی و فناوری رئیس جمهور در پنجاهمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: باید دانشگاه‌های کشور بتوانند بخش زیادی از هزینه‌های خود را از طریق فروش دستاوردهای فناورانه خود تأمین کنند.

به گزارش ایرنا، دکتر سورنا ستاری در این جلسه که روز سه‌شنبه، ۱۷ تیر ماه به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد، اظهار کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور ساماندهی اطلاع‌رسانی از فعالیت‌های علمی کشور، اقدام به تشکیل تیم خبری و توانمندسازی پایگاه اطلاع‌رسانی این معاونت کرده است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم اکنون یک گستره بسیار وسیع فعالیت علمی و فناورانه را در مقابل خود دارد و برای ورود به این گستره نیاز به هم‌افزایی و همکاری همه دستگاه‌ها دارد.

ستاری گفت: امسال بودجه‌ای قریب به ۱۰۰ میلیارد تومان در صندوق نوآوری و فناوری برای اعطای تسهیلات خرید اقساطی به محصولات دانش‌بنیان اختصاص یافته است.

وی افزود: اختصاص معافیت‌های مالیاتی ساماندهی مقررات و حذف مقررات زاید و اعتمادسازی نسبت به فعالان شرکت‌های دانش بنیان هم از سایر اقدامات در زمینه گسترش شرکت‌های دانش بنیان است.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف گفت: برای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه در تشکیل شرکت‌های دانش بنیان و نظارت مستمر بر فعالیت این شرکت‌ها، کارگزاری‌های ملی و منطقه‌ای در سطح کشور تشکیل شده است.

دیدگاه ها بسته شده اند.