شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دانشمند ریاضی ایرانی در فهرست پژوهشگران برتر جهان دانشمند ریاضی ایرانی در فهرست پژوهشگران برتر جهان

دانشمند علم ریاضی دانشگاه سمنان در فهرست پژوهشگران برتر جهان قرار گرفت

daneshmand
دکتر علی خیرالدین در گفتگو با خبرنگاران در محل دانشگاه سمنان با اشاره به اینکه موسسه تامسون رویترز تعداد ۸۸ نفر از دانشمندان رشته ریاضی برتر دنیا را معرفی کرده است، اظهار داشت:۱۸ نفر این افراد ایرانی و به عنوان “پژوهشگر برتر جهان” معرفی شده اند که ۱۰ نفر از ایشان در دانشگاه‌های ایران مشغول به تحقیق و تدریس و حوزه فعالیت سه نفر آنها علم ریاضی است.
وی تصریح کرد: در این بین دکتر مجید اسحاقی عضو هیئت علمی دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه سمنان توانست رتبه هفتم را در این فهرست به خود اختصاص دهد.
رئیس دانشگاه سمنان افزود: دکتر اسحاقی استاد تمام این دانشگاه است و با تعداد ۲۵۰ مقاله در مجلات معتبر یکی از پژوهشگران برتر کشوری است که در سال ۱۳۸۹ به عنوان پژوهشگر برتر در حوزه علوم پایه معرفی گردید.
خیرالدین اظهار کرد، پژوهشگران بسیاری در مقالات علمی خود به مقالات دکتر اسحاقی ارجاع می دهند، وی گفت: تعداد بالای ارجاع به مقالات، چاپ چندین مقاله در مجلات بسیار معتبر (PNAS آکادمی علوم آمریکا ) و ADVANCES in MATH و ارائه کوتاه ترین اثبات (تا زمان حاضر) برای قضیه معروف لیب از مواردی هستند که موجب برتری دکتر اسحاقی در حوزه ریاضیات شده است.
تعداد بسیار کمی از دانشمندان داخلی توانسته اند در چهل سال گذشته در مجلات مذکور مقاله ای را به چاپ برسانند.
دانشگاه تهران با سه پژوهشگر و دانشگاه های سمنان، بین المللی امام خمینی (ره)، امیر کبیر، علوم پزشکی تهران، بابل، یاسوج، و آزاد اسلامی هر کدام با یک پژوهشگر در این فهرست حضور دارند.

خبر

دیدگاه ها بسته شده اند.