شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دانشگاه بغازیچی- Boğaziçi دانشگاه بغازیچی- Boğaziçi

Boğaziçiدانشگاه بغازیچی Boğaziçi

این دانشگاه، ادامه کالج روبرت(تأسیس شده در ۱۸۶۳) به عنوان اولین مؤسسه آموزش عالی آمریکا در خارج از کشور است. فعالیتهای آموزشی دانشگاه در سال۱۹۷۱ در Bebek استانبول آغاز شد. این دانشگاه در بخشهای مهندسی، علوم اجتماعی، علوم پایه، علوم آموزشی، آموزش شغلی و هنرهای زیبا از موقعیت بهتری برخوردار است. زبان آموزشی، انگلیسی است. تعداد دانشجویان آن حدود ۱۰ هزار نفر و تعداد کادر علمی آن۹۱۹ نفر است. نسبت استاد به دانشجو ۱ به۱۰ است.
کتابخانه: این کتابخانه در سال۱۸۶۳ با ۲۰۰ قفسه کتاب اهدایی از سوی مدرسه حقوِ هاروارد آغاز به کار کرد. در حال حاضر، حدود ۳۰۰ هزار کتاب به زبانهای مختلف دارد. دانشجویان علاوه بر کتاب، از نشریات دوره ای، کتب مرجع و آثار مربوط به خاور نزدیک نیز بهره مند میشوند. کتابخانه از امکاناتCD ، فیلم و… برخوردار است. کتب و مجلات زیادی به خط بریل و آثار صوتی برای استفاده دانشجویان کور در کتابخانه موجود است.
دانشجویان با استفاده از رایانه های موجود در کتابخانه میتوانند تحقیق و تفحص کنند.
اسکان و تغذیه: دانشگاه در تپه های دیدنی و زیبای محله Bebek استانبول ایجاد شده است. در این محله ۷ خوابگاه با ظرفیت۲۵۰۰ دانشجو ساخته شده است. علاوه بر آن، آپارتمان های لوکسی به نامsuperdorm برای اسکان۴۸۶ دانشجو ایجاد شده است. در مجتمع دانشگاه یک سالن غذاخوری و ۴ بوفه وجود دارد. در غذاخوری مجتمع ناهار و در کافه تریاها سرویس های ظهر و شب داده میشود.
بورس: دانشگاه یک دفتر بورس ایجاد کرده است که امر پیدا کردن افراد و مؤسسات بورس دهنده را دنبال میکند و بدین ترتیب به تعدادی از دانشجویان تأمین بورس مینماید. بنیاد دانشگاه به۲۰۰ دانشجو بورس میدهد.
فعالیتهای فرهنگی: در دانشگاه بالغ بر ۳۰ باشگاه دانشجویی وجود دارد. فعالیت این کلوپها در زمینه هایی چون: محیط، ادبیات، عکاسی، رادیو، شطرنج، بریج(نوعی بازی با ورِ)، موسیقی ترک و… است.
امکانات ورزشی: دانشگاه امکاناتی برای شاخه های ورزشی، فوتبال آمریکا، پرورش اندام، بدمینتون، آئروبیک، دوچرخه سواری، شمشیربازی، قایق سواری، توپ بازی در آب، شنا و… ایجاد کرده است. دانشجویانی که با درجه عالی از دانشگاه فارغ التحصیل میشوند، میتوانند با استفاده از بورس در دانشگاههای آمریکا (هاروارد، میت، Princeton و…) در دوره فوِق لیسانس یا دکترا ادامه تحصیل نمایند.

رشته های تحصیلی دانشگاه:

دانشکده تربیت معلم: دبیری رشته های رایانه و تکنولوژیهای آموزشی، علوم پایه، فیزیک، ریاضیات دوره ابتدایی، زبان انگلیسی، شیمی، ریاضیات پیش دبستانی، مشاوره و راهنمایی
دانشکده علوم پایه و ادبیات: فلسفه، فیزیک، زبان و ادبیات انگلیسی، شیمی، ریاضیات، بیولوژی مولکولیو ژنتیک، روانشناسی، جامعه شناسی، تاریخ، زبان و ادبیات ترکی
دانشکده اقتصاد و علوم اداری: اقتصاد، مدیریت، علوم سیاسی و روابط بین الملل
دانشکده مهندسی: مهندسی در رشته های: رایانه، الکتریکـ الکترونیک، صنایع، عمران، شیمی، ماشین آلات
مدرسه علوم عملی: مدیریت گردشگری، تجارت بین الملل، سیستمهای انفورماتیک مدیریت
مدرسه زبانهای خارجی: مترجمی انگلیسی
www.boun.edu.tr

 

دیدگاه ها بسته شده اند.