شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دانشگاه گالاتاسرای (Galatasaray) دانشگاه گالاتاسرای (Galatasaray)

 

galatasary.jpg1

 

 

دانشگاه گالاتاسرای (Galatasaray)

دانشگاه دولتی گالاتاسرای در سال۱۹۹۲ در استانبول تأسیس شد. زبان آموزشی دانشگاه ترکی و فرانسوی است. دارای۵ دانشکده است. دانشگاه در محله اورتاکوی، کنار دریا و در میان بناهای تاریخی واقع شده است. این دانشگاه از سوی خیرخواهان قوی دبیرستان گالاتاسرای حمایت میشود و به همین لحاظ در فعالیتهای فرهنگی پیشتاز است. تعداد زیادی باشگاه فرهنگی دارد. این دانشگاه سالانه۲۹۳ نفر در مقطع تحصیلات تکمیلی از طریق کنکور دانشجو میپذیرد. (۷۰ دانشجو درمورد علوم مهندسی و ۲۲۳ نفر در زمینه علوم اجتماعی)
۲۵% این سهمیه متعلق به فارغ التحصیلان دبیرستان فوق و ۲۵% آن نیز به فارغ التحصیلان مدارس فرانسوی زبان اختصاص مییابد. برای دانشجویان مذکور کنکور جداگانه ای درنظر گرفته میشود. ۴۵% دانشجویان از میان داوطلبان آزاد و ۵% باقیمانده نیز از میان داوطلبان بیگانه پذیرفته میشود.
دانشجویان برای انجام ثبت نام، باید مدرک فارغ التحصیلی دوره دبیرستان و یا مدرک فرانسه را به دانشگاه ارائه نمایند. در مجتمع رفاهی دانشگاه یک غذاخوری بزرگ و دو بوفه وجود دارد. آزمایشگاههای شیمی، فیزیک و زبان نیز در دانشگاه موجود است. برای دریافت لینک دانشگاه گالاتاسرای

رشته های تحصیلی دانشگاه:
دانشکده ادبیات و علوم پایه: فلسفه، جامعه شناسی
دانشکده حقوق
دانشکده اقتصاد و علوم اداری: اقتصاد، مدیریت، علوم سیاسی و مدیریت عمومی، روابط بین الملل
دانشکده ارتباطات
دانشکده مهندسی و تکنولوژی: مهندسی رایانه، صنایع

دیدگاه ها بسته شده اند.