شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

درخشش دانشگاه های ترکیه درخشش دانشگاه های ترکیه

وجود ۶ دانشگاه ترکیه در بین ۵۰۰ دانشگاه اول جهان در سال ۲۰۱۳-world-rankings

۶دانشگاه ترکیه در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان جای گرفت و در بین آن‌ها دانشگاه” آگه” در رشته ریاضیات و کامپیوتر رتبه ۱۰ جهانی را اذعان خود نموده است .

سایت«Times Higher Education» لیستی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان را در سال ۲۰۱۳ منتشر کرده است، این پایگاه از مشهورترین پایگاه‌های رتبه‌بندی دانشگاهی در جهان به شمار می‌رود که سالانه آماری از برترین دانشگاه‌ها را در دسته‌بندی‌های مختلف منتشر می‌کند.

rank1پنج دانشگاه معتبر جهان از دیدگاه این رتبه‌بندی جدید به ترتیب دانشگاه‌های هاروارد، MIT، کمبریج، آکسفورد و کالیفرنیا برکلی اعلام شده‌اند. هاروارد با کسب امتیاز کامل، MIT با امتیاز ۸۷٫۶، دانشگاه کمبریج با امتیاز کلی ۸۱٫۳، دانشگاه آکسفورد با امتیاز کلی ۷۳ و دانشگاه برکلی با امتیاز کلی ۷۲٫۴ موفق شده‌اند عنوان معتبرترین دانشگاه‌های جهان را به خود اختصاص دهند.

در بین دانشگاه‌های ترکیه در این لیست خود نمایی می‌نمایند و دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه تکنیک خاورمیانه موسوم به “ODTÜ” دانشگاه آنکارا، دانشگاه اگه، دانشگاه استانبول و دانشگاه غازی در رده ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.

همچنین در رشته ریاضیات و کامپیوتر، دانشگاه اگه واقع در ازمیر مقام دهم و دانشگاه غازی واقع در آنکارا نیز مقام بیستم جهان را به خود اختصاص دادند.

از ایران نیز تنها دانشگاه صنعتی شریف توانسته در لیست ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان جای گرفته و رتبه ۳۵۰ را اذعان خود نماید

دیدگاه ها بسته شده اند.