شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دهلی-Delhi دهلی-Delhi

 

دهلی

دهلی یک شهر پرجمعیت با ۱۴۸۳ کیلومتر مربع وسعت و حدود ۹٫۴ میلیون نفر جمعیت به عنوان تنها شهر بزرگ ایالت دهلی و پایتخت هندوستان است. زبانهای رسمی این شهر عبارتند از Hindi ، Urdu، Punjabi و. English زندگی در پایتخت از یک طرف مزایای خاص خود را دارد و از طرف دیگر مشکلات مخصوص به خود را نیز دارا می باشد. نزدیکی به مراکز مهم هند و سفارتخانه های مختلف و از آن جمله سفارت جمهوری اسلامی و دفتر سرپرستی دانشجویان از بسیاری مشکلات می کاهد. از آن طرف زندگی در پایتخت مشکلات خاص خود را دارد که از آن جمله بعد مسافت ، کرایه های سنگین اتومبیل ، نرخ بالای اجاره مسکن و اتلاف زیاد وقت را می توان نام برد.
دهلی طبق سرشماری سال ۲۰۰۱ با جمعیتی برابر ۱۳٬۷۸۲٬۹۷۶ نفر جمعیت مرکزی و بیش از ۲۲ میلیون نفر در کلان شهر دهلی یکی از بزرگترین شهرهای هند است و با قدمتی افزون بر ۵۰۰۰ سال به همراه دمشق و بنارس از قدیمی ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود. این شهر تاکنون ۱۱ بار ویران گشته و از نو ساخته شده‌است. دهلی قدیمی‌ترین ناحیه مسکونی جهان به‌ شمار می‌رود که تاکنون همواره مسکون بوده‌ است. دهلی آمیخته‌ای است از جامعه سنتی و مدرن و نمودی است از اجتماع مذاهب، قومیت‌ها و فرهنگ‎های مختلف.دهلی دارای سه فصل آب و هوایی میباشد: ۱- فصل باران موسمی از اول ماه جون به مدت ۴ تا ماه. ۲- فصل سرما از اول ماه نوامبر به مدت ۴ ماه و فصل گرما از اواسط ماه مارچ به مدت ۳ ماه. آب و هوای دهلی در بهار گرم و مرطوب است و باید از کولر گازی استفاده کرد. در طول زمستان نیز حداقل برای ۳ ماه نیاز به استفاده از بخاری احساس می شود.
چگونه به دهلی برسیم؟
معمولا مسافران به هند از پرواز ماهان ایر ، تهران- دهلی استفاده می کنند این پرواز روزهای شنبه و چهارشنبه انجام می شود و حدود ساعت ۸:۳۰ صبح به وقت محلی به دهلی می رسد. معمولاَ در هواپیما یک فرم توزیع می شود که مربوط به گمرک فرودگاه بین المللی دهلی است در این فرم مشخصات خود را اعلام کنید این فرم در فرودگاه بین المللی دهلی نیز موجود می باشد.
در فرودگاه پس از پاس کنترل بار خود را تحویل بگیرید و مراقب باشید چیزی را از قلم نیندازید. آنگاه به مرحله گمرک می رسید. سعی کنید از کانال سبز گمرک عبور کنید در غیر این صورت می بایست از کانل قرمز رد شوید، معمولاَ باری که یک دانشجو به همراه دارد مشمول عوارض گمرکی نمی شود.
می توانید یک اتومبیل با راننده به مقصد دهلی کرایه کنید. چنانچه در فرودگاه با دانشجوی دیگری آشنا شده اید می توانید او را هم در کرایه اتومبیل شریک نمایید. نرخ اتومبیل برای دهلی بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ روپیه است و این اتومبیل شما را تا مقصد نهایی یعنی هتل و… می رساند.
مراکز خرید دهلی:
برای خرید وسایل خانه بهترین مکان غفار مارکت است که در منطقه کارول باغ قرار دارد برخی افراد خرید از صدر بازار را ترجیح می دهند. اکثر گوشت فروشی ها متعلق به مسلمانان است . در هندوستان همیشه حق با مشتری است. نکته مهم این است که در هند چانه زدن همیشه به عنوان شرط معامله مطرح است. کامپیوتر را می توانید از نهرو پلس خریداری کنید. لباس ارزان قیمت را می توانید در پالیکا بازار (باید به چانه زنی تسلط کامل داشته باشید) یا ساروجینی نگر بیابید. البته اکثر مارکهای معروف لباس و کفش دنیا در دهلی نمایندگی دارند. اگر می خواهید قیمتها و مدلها را با هم مقایسه کنید می توانید به فروشگاههای معتبر کارول باغ بروید. فروشگاههای معتبر دیگری در مناطقی چون شاپرز استاپ و دیفنس کلنی موجودند.
سایت دانشگاه
دانشگاه ها وکالجهای مورد تایید دهلی:
دانشگاههای شهر دهلی (ممتاز)
(All India Institute of Medical Sciences(New Delhi
Indian statiscal Institute
Indian Agricultural Research Institute
Indian Institutre of Technology
Jawaharlal Nehru University
School of Planning & Architecture
University of Delhi
Millia Islamia Jamia
(به غیر از رشته های فنی ومهندسی)

(خوب)
Jamia Hamadard University (Delhi
Delhi College of Engineering (University of Delhi
Jamia Milla Islamai , New Delhi
College of Arts, Tilak Marg
College of Applied Sciences for Women
Hindu College
Istitute for the Physically Handicapped
Jesus and Mary College
St Stephens College
Hansraj College
Sri Venkateswara College
Shri Ram College of Commerce
Miranda House
All India Institute of Medical Sciences
موسسه پزشکی هندوستان از شناخته شده ترین مراکز آموزش عالی فعال در بخش علوم پزشکی است. این مرکز در سال ۱۹۵۶در دهلی تاسیس و اکنون دارای ۲۵ دپارتمان بالینی و چهار مرکز فوق تخصصی است. داشتن سوابق خوب تحصیلی و تسلط به زبان انگلیسی از شرایط اصلی اخذ پذیرش این دانشگاه می باشد. این دانشگاه در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشجو می پذیرد.
School of Planning and Architecture
درسه طراحی و معماری در سال ۱۹۴۱ به عنوان دپارتمان پلی تکنیک دهلی تآسیس گردید. این مدرسه قبلاً وابسته به دانشگاه دهلی بوده است اما از سال ۱۹۵۹ به صورت مستقل شروع به کار کرده است. این مدرسه ارائه کننده رشته های متنوع در مقاطع مختلف در زمینه طراحی، معماری و برنامه ریزی می باشد.

پاسخی بگذارید