شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

افزایش بودجه آموزش عالی افزایش بودجه آموزش عالی

دولت جدید پاکستان و افزایش بودجه آموزش عالی
دولت فدرال پاکستان بودجه آموزش عالی این کشور را نسبت به سال گذشته ۲۰۰ میلیون دلار افزایش داد.pakistan
دولت پاکستان به دلیل همراهی با نرخ تورم، بودجه آموزش عالی این کشور را ۸٫۱۱ درصد افزایش داد. این اقدام سال‌ها پس از بحران مالی در این کشور انجام می‌گیرد که نشان از اشتیاق شدید دولت جدید این کشور در سرمایه‌گذاری در آموزش عالی دارد.
به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) «اسحاق دار»، وزیر امور دارایی پاکستان در سخنرانی خود در مجلس ملی پاکستان، بودجه سالانه این کشور را ۳۹ میلیارد و ۳۶۰ میلیون دلار اعلام کرد. در این میان آموزش عالی پاکستان از بودجه کلی این کشور ۳٫۹۶ درصد سهم دارد و مابقی این بودجه به سایر وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی تعلق می‌گیرد. این بودجه به توسعه آموزش عالی تعلق گرفته که توسط کمیسیون مرکزی آموزش عالی پاکستان (HEC) هزینه خواهد شد. این کمیسیون مسئول تنظیم و تقسیم بودجه دانشگاه‌های پاکستان است. HEC همچنین علاوه بر بودجه فوق، ۴۳۶ میلیون و ۱۹۲ هزار دلار بودجه دیگر برای اهداف غیر‌توسعه‌ای نظیر پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان دانشگاهی و پرداخت قبوض و سایر هزینه‌ها دریافت می‌کند.
یونیورسیتی ورلدنیوز، «مختار احمد»، دبیر کمیسیون آموزش عالی پاکستان (HEC) با ابراز خرسندی از تعلق این بودجه به بخش آموزش عالی گفت: این خبر مسرت‌بخشی است و خوشحالیم که برای دومین بار پیاپی بودجه آموزش عالی از سوی دولت جدید افزایش می یابد.
وی افزود: HEC در طول فعالیت دولت قبلی با مشکلات مالی فراوانی روبرو بود.
مبلغ بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری در پیشبرد ۵۵ پروژه جدید و ۳۳۸ پروژه توسعه‌ای در حال اجرا در حوزه آموزش عالی پاکستان هزینه خواهد شد.

دیدگاه ها بسته شده اند.