شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دیدار ‏ وزیر علوم و آموزش آستاراخان روسیه‏ با هیئت رئیسه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری دیدار ‏ وزیر علوم و آموزش آستاراخان روسیه‏ با هیئت رئیسه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

47

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم , در این دیدار که به منظور همکاری های علمی بین دو دانشگاه انجام شد دکتر بهمنیارسرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری ضمن تشریح قابلیت ها و خدمات علمی این دانشگاه در سطح استان و کشور و نیز معرفی گروه ها و امکانات آموزشی و آزمایشگاهی آن خواستار همکاری های بیشتر بین این دو دانشگاه شد.
وی همچنین آماری از دانشجویان، فارغ التحصیلان ، مجلات و مقالات علمی این دانشگاه ارائه کرد.
در ادامه پرفسور ویتالی الکساندرویچ گوتمان وزیر علوم و آموزش استان آستاراخان روسیه با بیان اینکه برای گسترش همکاری‌ها و ایجاد تفاهم نامه لازم است تا هیئتی از دانشگاه علوم کشاورزی ساری به دانشگاه آستاراخان اعزام شوند، اظهارداشت: دانشگاه آستاراخان آمادگی همکاری برای اجرای طرح های مشترک و برگزاری کنفرانس‌های علمی را دارد.
وی گفت: در مازندران و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری ظرفیت‌های زیادی برای همکاری وجود دارد و وجود فرهنگ‌های مشترک می تواند زمینه همکاری علمی میان دو استان مازندران و آستاراخان باشد.
پروفسور الکساندرویچ گوتمان افزود: متاسفانه در آستاراخان دانشگاه تخصصی کشاورزی وجود ندارد اما کارهای بزرگی در زمینه ژنتیک، ماهی‌شناسی و زیست محیطی انجام شد.
وی خاطر نشان کرد: در بازدید از مازندران دریافتیم که تحقیقاتی در زمینه به‌کارگیری از اراضی کم بازده که با مشکل کمبود آب مواجه هستند در حال انجام است و تیم علمی آستاراخان در این زمینه آمادگی همکاری با مازندران را دارد.
الکساندرویچ گوتمان همچنین قابلیت های علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری را بسیار خوب ارزیابی کرد.
در ادامه یوری پیمنوف رئیس دانشکده فنی آستاراخان نیز با ابراز خرسندی از امکان برقراری ارتباط میان دو دانشگاه، گفت: اگر زمینه ای برای شناسایی ظرفیت و برنامه های دو دانشگاه فراهم شود امکان همکاری زیادی وجودد دارد.
وی افزود: دامپزشکی زمینه دیگری است که می توانیم همکاری خوبی در این بخش داشته باشیم.
یوری پیمنوف هدف از این سفر به مازندران را مباحث مربوط به عوامل زیست محیطی دریای خزر عنوان کرد و بیان داشت: استان های مازندران و آستاراخان در حوزه دریای خزر زندگی می کنند و هرنوع تغییری در شرایط زیست محیطی به طور مستقیم در زندگی ما تاثیر دارد.
وی در خاتمه تصریح کرد: دانشگاه فنی آستاراخان آمادگی همکاری در زمینه مسایل و تهدیدات زیست محیطی دریای خزر را با این دانشگاه دارد.
گفتنی است این دیدار با افتتاح نمایشگاه گل و گیاه در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری آغاز و اعضای هیئت علمی آستاراخان روسیه نیز در پایان از پژوهشکده ژنتیک و زیست فناوری طبرستان بازید کردند.

دیدگاه ها بسته شده اند.