شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

راه حل‌های ابتکاری برای اینکه باهوش شوید راه حل‌های ابتکاری برای اینکه باهوش شوید

hooshهمه افراد تمایل دارند ذهنی فعال و با هوش داشته باشند و کارشناسان برای دستیابی به این آرزو راه کارهایی منحصر بفرد معرفی کرده اند.
براساس جدیدترین تحقیقات صورت گرفته توسط دانشگاه ChicagoMedicine کارشناسان راهکارهایی جدید برای افزایش قابلیت‌های مغزی به افراد توصیه می‌نمایند.

گفتنی است، از جمله موثر‌ترین کارها برای حفاظت از مغز نگه داشتن فشار خون و سطح کلسترول در حالت کنترل و تحت چک آپ منظم توسط پزشک همینطور داشتن یک رژیم غذایی متعادل و اجتناب از استرس است.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، براساس این تحقیقات موثر‌ترین کارها برای داشتن ذهنی سالم تر عبارتند از به خاطر سپردن اعداد و انجام کارها به صورت ذهنی که سبب می‌شوند فرد در آینده به اختلالاتی مانند آلزایمر و یا تحلیل مغز دچار نگردد.

از جمله دیگر موارد حفاظتی برای داشتن ذهنی سالم ورزش کردن به ویژه ورزش‌های هوازی مانند دویدن سریع و یا پیاده‌روی می باشد که به دلیل افزایش جذب اکسیژن توسط بدن می تواند سلامت سلول‌های مغز را تامین نماید.

کارشناسان مصرف امگا ۳ را یکی دیگر از موارد مفید می‌دانند زیرا اسید‌های چرب امگا ۳ یکی از مواد نادری است که توسط بدن ساخته نمی‌شود و بدن نیاز به مصرف آن به صورت خارجی برای تامین نیازهای خود دارد.

اسید های چرب امگا ۳ از جمله ضروری‌ترین مواد برای جلوگیری از بروز بیماری‌های ذهنی است.hoosh1

یکی دیگر از موارد ایجاد بیماری‌های ذهنی کمبود ویتامین‌های مورد نیاز بدن مانند ویتامین E، ویتامین D، ویتامین B کمپلکس (B-1، B-6، و B-12)، و اسید فولیک است که در این موارد فرد می تواند با کسب مجوز از پزشک متخصص علاوه بر تنظیم رژیم غذایی خود از داروهای مکمل ویتامینی استفاده نماید.

در آخر مهمترین گام برای سلامت ذهن و روان دوری از استرس و انزوا و شرکت در فعالیت‌های گروهی است که می‌تواند سبب سلامت ذهن افراد حتی در دوران سالمندی گردد.

خبر

دیدگاه ها بسته شده اند.