شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

طرح ابتکاری پروفسور ایرانی برای تجلیل از معلم خود طرح ابتکاری پروفسور ایرانی برای تجلیل از معلم خود

 

ph پروفسور هاشم اخوان تفتی با ارسال نامه ای به اداره آموزش و پرورش شهرستان تفت از آمادگی خود برای اهدای جایزه ویژه سالیانه به معلمان تأثیر گذار خبر داد.
دکتر اخوان ایرانی مقیم آمریکا است که بیش از ۷۰ اختراع به ثبت رسانده است. وی در سال ۱۹۸۹ دکترای خود را در رشته شیمی از دانشگاه واین آمریکا کسب نموده است.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ،
وی افزود : به پاس خدمات ارزنده دبیر فیزیک دوره دبیرستانم در شهرستان تفت که به حق ، اولین قدم پیشرفتم را مدیون ایشان هستم این طرح و جایزه ویژه را به نام ایشان ˈ سیّد حسن حیّان ˈ نام گذاری می کنم .
اخوان تفتی ، معلم تأثیرگذار خویش را ، نماینده تام الاختیار برای اجرای طرح معرفی کرد و گفت : در قدم اول برای عملیاتی شدن این طرح مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال اختصاص داده است .
وی ، اظهار امیدواری کرد گستره این طرح در آینده به سطح کشوری برسد و نام استاد ˈ حیّان ˈ با این طرح ماندگار گردد .
پرفسور اخوان تفتی ، اظهار داشت : در این راستا در نظر است ، همه ساله به تعدادی از معلمان تأثیرگذار تفتی که در زمینه کیفیت تدریس ، ارتقای علمی ، هنر معلمی و میزان تأثیرگذاری ، سرآمد باشند ، لوح افتخار با جایزه ویژه اهدا شود .
اخوان تفتی ، پایگاه اصلی طرح را دبیرستان محل تحصیل خود خواند و اظهار امیدواری کرد لوح سپاس طرح به نام معلم گرامی ˈ سیّد حسن حیّان ˈ در محل دبیرستان شهید صدوقی تفت نصب شود .
این اقدام ابتکاری پرفسور هاشم اخوان تفتی در شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت مصوب و زمینه عملیاتی شدن آن در هفته معلم امسال فراهم شده است .
اضافه می نماید ، پرفسور هاشم اخوان تفتی ، دانشمند ایرانی عضو برجسته تالار دانشمندان انجمن شیمی دانان تجزیه بیماری است و با بیش از ۱۷۰ اختراع ثبت شده جهانی توانسته است جایزه ویژه این انجمن را دریافت کند و مقالات بسیاری را در سطح جهانی در رشته شیمی ارائه داده است .
در مراسم ˈ جشن افتخار بیستم ˈ که به مناسبت بیستمین سال صدرنشینی دانش آموزان یزدی در کنکور سراسری در سال قبل برگزار شد از این دانشمند یزدی به عنوان چهره برتر علمی یزد ، کشور و جهان تجلیل شد .

 

دیدگاه ها بسته شده اند.