شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

ظرفیت عظیم نیروی انسانی در خارج چون منابع حیاتی باید حفظ شود ظرفیت عظیم نیروی انسانی در خارج چون منابع حیاتی باید حفظ شود

 

رییس شورای عالی ایرانیان خارج از کشور با بیان اینکه بیش از پنج میلیون ایرانی مقیم خارج از کشور هستند، گفت: این نشان دهنده ظرفیت عظیم نیروی انسانی ایرانی در خارج از کشور است که باید چون منابع حیاتی حفظ گردد.

ˈسید جواد قوام شهیدیˈ روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی ایرنا، در مورد خدمات این شورا با اعلام این مطلب افزود: خدمات ما وظیفه محور و کار آفرینیفرصت محور است.

وی ادامه داد: خدمات وظیفه محور در سرفصلها تعریف شده است و خدمات فرصت محور در حقیقت فضا سازی و آماده سازی بسترگستری برای ایرانیان خارج از کشور است تا بهتر بتوانند به کشور خود خدمت کنند و حضور آنها در عرصه های مختلف کاملا احساس شود.

قوام شهیدی درباره تعداد جمعیت ایرانیان مقیم خارج از کشور با بیان اینکه پنج تا هفت درصد هموطنان ما به عنوان مهاجر در کشورهای مختلف جهان زندگی می کنند، گفت: بررسی های آماری گویای آن است که این عده از سطح تحصیلات مناسبی برخوردارند و این نشان دهنده ظرفیت عظیم نیروی انسانی ایرانی در خارج از کشور است و باید همچون منابع حیاتی از آن حفاظت شود.

وی این دسته از ایرانیان را هم به جهات مادی و اقتصادی و هم به لحاظ اجتماعی و جایگاه سرمایه گذاری،                                                                                             سرمایه های عظیمی برای کشور توصیف کرد.

دبیر کل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در بخشی دیگر از گفت وگو در مورد اقدامات انجام شده برای انتقال محکومان، اظهار کرد: دستگاه های مختلف اقدامات گسترده را برای آزادی و انتقال محکومان ایرانی در خارج از کشور باید انجام دهند و دستگاه دیپلماسی ما کاملا در این جهت فعال است.

وی افزود: ما مسائل زندانیان خارج از کشور را تعقیب، رسیدگی و پیگیری می کنیم و برای دفاع حقوق زندانیان در خارج از کشور از تمام توان خود و همچنین از ظرفیت دستگاه های مرتبط استنفاده می کنیم.

قوام شهیدی تعداد ایرانیان زندانی در زندانهای خارج از کشور را سه هزار و پانصد نفر اعلام کرد و گفت: اتهام اصلی بیشتر آنها مواد مخدر است و تاکنون تعداد قابل توجهی از زندانیان به داخل کشور منتقل شده اند.

دبیر کل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد: قوه قضاییه با شدت و قوت قراردادهای استرداد مجرمان یا استرداد محکومان را دنبال می کند تا متهمان ایرانی به کشور انتقال یابند.

دیدگاه ها بسته شده اند.