شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

لغو بخشنامه سازمان‌ دانشجویان درحوزه دکتری پژوهش‌محور لغو بخشنامه سازمان‌ دانشجویان درحوزه دکتری پژوهش‌محور

صدیقی با بیان اینکه در حوزه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم یکی از سیاست‌ها استفاده از ظرفیت‌های کارآفرینی است گفت: به دنبال هماهنگی با وزارت کار، پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان هستیم که از این طریق امکان اشتغال دانشجویانی که سالهای آخر تحصیل خود را طی می‌کنند فراهم شود.
صدیقی همچنین با بیان اینکه شیوه دکتری پژوهش محور به عنوان یک شیوه مصوب در سال ۸۹ در معاونت آموزشی وزارت علوم پیش بینی شده است، اظهار کرد: در سال ۹۲ سازمان دانشجویان طی بخشنامه‌ای به دانشگاهها اعلام کرد که دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با دانشگاه‌ها برای یک موضوع خاص تحقیقاتی و معرفی دانشجو به دانشگاه قرار داد ببندند.

bakh
وی با بیان اینکه در این دوره‌ها بیشترین زمان تحصیل دانشجو صرف پژوهش می‌شود تصریح کرد: بر اساس این بخشنامه حدود ۱۹ هزار نفر وارد سایت شده و درخواست‌شان را در نیمه اول سال ۹۲ اعلام کرده‌اند که بر این اساس ۲۰۰۰ نفر توانستند اعلام نیاز دستگاه‌ها را بگیرند و پس از بررسی‌ها از بین این مجموعه ۶۵۵ نفر برای گرفتن موافقت دانشگاه‌ها و عقد قرارداد معرفی شدند و پس از بررسی نهایی و طی فرآیندها تا اول بهمن ماه سال جاری تعداد ۲۰۰ نفر موفق به عقد قرارداد و گرفتن پذیرش شده‌اند.
رئیس سازمان دانشجویان با بیان اینکه کارگروهی مرکب از معاونت‌های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی این قراردادها را بررسی می کنند تا ببینند کدام یک درست و دقیق است تصریح کرد: چون پذیرش بهمن ماه ۹۲ در ابتدای سال جاری انجام شده بود، این کار نهایی شد اما ما احساس کردیم که دخالت سازمان دانشجویان در این زمینه بی مورد است. بنابراین بخشنامه‌ای که سازمان دانشجویان در این زمینه ابلاغ کرده بود را در سوم اسفند ماه ۹۲ لغو کردیم.
صدیقی با تاکید بر اینکه طرح دکتری پژوهش محور همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: تنها بخشنامه‌ای که از طریق سازمان دانشجویان ابلاغ شده بود لغو شد است.

دیدگاه ها بسته شده اند.