شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

هشتمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور هشتمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور

nahad
نشست صبح روز اول هشتمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور در سالن غدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
نشست صبح روز اول هشتمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشوربرگزارشد
درابتدای این نشست حجت الاسلام و المسلمین ابومحمد مرتضوی رئیس دبیرخانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری درامور دانشجویان ایرانی خارج از کشور سخنرانی وبه شرکت کنندگان در این همایش خوش آمد گفت.
در ادامه عبدالحسین روح‌الامینی دبیراین همایش نیز به ارائه گزارشی از تعداد دانشجویان و اساتید شرکت کننده در این همایش پرداخت و گفت: ۱۰۹ دانشجو و استاد از ۲۸ کشور در این همایش حضور دارند.
سپس حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد اژه‌ای نماینده‌ی ولی فقیه در امور دانشجویان ایرانی اروپا به ایراد سخنرانی پرداخت و نگاه شهید بهشتی به اتحادیه‌ی انجمن‌های اسلامی دانشجویان ایرانی در اروپا که قبل از انقلاب به همت شهید بهشتی ایجاد شده بود را تشریح کرد .
در ادامه این مراسم دکتر سعید سهراب‌پور قائم مقام بنیاد علمی نخبگان و رئیس اسبق دانشگاه شریف نیز به ذکر خاطرات خود با شهید چمران در دانشگاه برکلی کالیفرنیا پرداخت و در سخنان خود تاکید کرد:‌نظام جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم تحریم‌ها به پیشرفت‌های خوبی رسیده است و مقایسه ایران با کره یا مالزی صحیح نیست. چرا که ایران سالهاست که تحریم‌ است و علی‌رغم تحریم‌ها به این پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه ی علمی دست پیدا کرده است؛ ولی کشوری مانند کره همه چیز در دسترسش بوده است.
در ادامه ی نشست صبح دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر علوم و امور بین‌الملل با موضوع توسعه نیروی انسانی در جمهوری اسلامی ایران به ایراد سخنرانی پرداخت واظهار کرد : نیروی انسانی در جمهوری اسلامی از نظر کیفی در بین کشورهای منطقه در وضعیت قابل توجهی قرار دارد.
در پایان نشست صبح امروز تعدادی از دانشجویان شرکت کننده در این همایش ۶ روزه به بیان ایده های بدیع و نو خود در ارتباط با فرهنگ و اقتصاد پرداختند .
در این نشست افرادی چون حجت الاسلام و المسلمین نظام زاده نماینده ولی فقیه در امور دانشجویان آسیا و اقیانوسیه و محمد خوش چهره استاد دانشگاه هم حضور داشتند

دیدگاه ها بسته شده اند.