شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

پرنیازترین رشته های درسی و تازه ترین جزئیات پذیرش بورس و راتبه تحصیلی پرنیازترین رشته های درسی و تازه ترین جزئیات پذیرش بورس و راتبه تحصیلی

beh
معاون مرکز جذب وزارت علوم با اشاره به تازه ترین جزئیات پذیرش بورس و راتبه تحصیلی، از رشته های کامپیوتر و مدیریت به عنوان پر نیازترین رشته ها برای جذب بورس و راتبه، یاد کرد.
امین حکیم با اشاره به پایان بارگذاری دانشگاههای کشور در فراخوان بورس و راتبه تحصیلی، گفت: طی روزهای ۱۶ فروردین تا ۶ اردیبهشت ماه، تعداد دو هزار و ۲۴۴ نیاز توسط دانشگاهها بارگذاری شد.
وی درباره این میزان نیاز دانشگاهها با ارائه توضیحات بیشتر، اظهار داشت: دانشگاههای دولتی با ۱۸۰۸ نیاز، دانشگاههای غیردولتی با ۳۰۶ نیاز، دانشگاههای وابسته به دستگاههای اجرایی با ۱۱۱ نیاز و دانشگاه پیام نور با ۱۹ نیاز، در این فراخوان برای جذب بورسیه و راتبه تحصیلی شرکت کردند. در این میان ۲۹۳ نیاز از دانشگاههای تهرانی بارگذاری شدند.
به گفته معاون مرکز جذب هیأت علمی، در فرایند بارگذاری ۱۵۴ موسسه برای ۱۷۲ رشته تحصیلی اعلام نیاز کردند.
وی اعلام کرد که رشته های تحصیلی کامپیوتر، برق، عمران و مدیریت بالاترین نیاز را برای جذب بورسیه دارند و ۳۵ رشته دانشگاهی هم تنها با یک نیاز در این فراخوان شرکت کردند.
حکیم درباره زمان آغاز ثبت نام داوطلبان در فراخوان بورس و راتبه تحصیلی با تاکید بر اینکه اگر در زمان مشخص شده برای ثبت نام ،جا بجایی صورت نگیرد فرایند ثبت نام از فردا چهارشنبه آغاز می شود، یادآوری کرد: هزینه مصوب شده ثبت نام برای داوطلبان مبلغ ۱۷ هزار و ۸۵۰ تومان است.
معاون مرکز جذب وزارت علوم درباره تغییرات احتمالی در فراخوان جذب افراد، اظهار داشت: تغییر خاصی اعمال نشده اما از دانشگاههای کشور درخواست کردیم به صورت شفاف محل به کار گیری افراد را مشخص کنند.
وی همچنین از دیجیتالی کردن فرایند بررسی پرونده های داوطلبان فراخوان بورس در آینده ای نزدیک خبر داد.

دیدگاه ها بسته شده اند.