شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

پزشگی چین پزشگی چین

images (11)

دانشگاههای معتبر :در حال حاضر دانشگاههای چین توسط وزارت بهداشت ارزیابی نشده و مدارک این گشور به صورت موردی ارزیابی میگردد.

سیستم ورود به مقاطع تخصصی

الف –پزشکی

پزشکان خارجی میتوانند به عنوان رزیدنت در بیمارستانهای آموزشی چین مشغول به تحصیل شوند که این گزینش مستقیما توسط دانشگاههای علوم پزشکی صورت میگیرد و شخص جهت تحصیل میبایست به دانشگاه شهریه بپردازد .زبان تدریس در اکثر دانشگاههای چین به زبان چینی بوده در تعدادی از دانشگاهها بعضی از رشته ها به زبان انگلیسی هم ارائه میشود ولی دانستن زبان چینی برای ارتباط برقرار کردن با بیماران الزامی است

.ب-مقاطع تخصصی غیر بالینی

شرایط تحصیل در این زمینه نیز همانند مقاطع بالینی میباشد .تسلط نسبی به زبان چینی و انگلیسی ضروری
ج-مقاطع تخصصی دندانپزشکی

شهریه دریافتی برای تخصصهای دندانپزشکی بر حسب دانشگاه ۵۰۰۰-۴۰۰۰ دلار میباشد
د-طب سوزنی و سنتی

چین مهد طب سوزنی در جهان بوده و همه ساله دانشجوبان زیادی از سراسر دنیا جهت آموختن این هنر سنتی به دانشگاههای چین وارد میشود سیستم آموزش طب سوزنی در دانشگاهها و کالجهای چین به دو گونه میباشد:
۱-مقاطع دانشگاهی

در این سیستم همانند سایر رشته ها امکان تحصیل در مقاطع لیسانس،فوق لیسانس و دکترا وجود دارد که زبان تدریس معمولا چینی بوده و دانشجویان ابتدا یکسال دوره زبان چینی و علوم پایه را میگذرانند .
۲-دوره های کوتاه مدت
این دوره ها معمولا ۳ ماهه ،۶ماهه و یکساله هستند که معمولا برای پزشکان و دندانپزشکان برگزار میگردد که زبان تدریس این دوره ها نیز معمولا چینی میباشد لازم به ذکر است که این کشور مشکل ویزایی نداشته و از شرایط کار مناسبی برخوردار نیست.
طول دوره رشته پزشکی :

طول دوره ی پزشکی در این دانشگاه هشت سال می باشد و بعد از آن مدرک دکتری به دانشجو تعلق داده می شود .و همچنین دره های هفت ساله نیز وجود دارد که بعد از گذراندن این دوره به دانشجو مدرک پزشکی عمومی داده می شود .
رشته پزشکی در دانشگاه پکن:

دانشگاه پزشکی پکن شامل رشته های علوم پزشکی- پزشکی عمومی و پرستاری می باشد .
همچنین این دانشگاه شامل ۸ بیمارستان می باشد که سه ساختمان برای کلینیک پزشکی طراحی شده که استفاده از این کلینیک ها برای عموم آزاد می باشد .این دانشگاه دارای کلینیک مغز و اعصاب – دندانپزشکی و غدد نیز می باشد .
چگونگی دادن درخواست به دانشگاه :
بعد ازتحویل تمام مدارک و درخواست به دانشگاه ۸ تا ۱۰ هفته طول می کشد تا کارهای اداری آن انجام شود واگر مشکلی در پرونده ی دانشجو پیش آید دانشکاه خود اعلام خواهد کرد و نیازی به پیگیری نمی باشد .
فرم در خواست می بایست از طرف یک فرد خارجی داده شود و باید متقضی دارای پاسپورت و حداکثر سن آن می بایست ۱۸ سال باشد .
برای ثبت نام در ترم بهاره باید اواخر آبان ماه مدارک لازم تحویل دانشگاه داده شود .و برای ثبت نام در
دوره پزشکی و دندانپزشکی MBBS & Dental
فرم تقاضا نامه ۸۰۰RMB = 117 $
شهریه و یک سل خوابگاه: ۳۳۰۰۰RMB =4850 $
سایر هزینه ها از قبیل آزمایش پزشکی،بیمه حوادث، ویزا ، کتاب و … ۲۳۶۰RMB =350$

دیدگاه ها بسته شده اند.