شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

چرا تحصیل در چین؟ چرا تحصیل در چین؟

کشور چین به دلیل داشتن تاریخچه کهن و فرهنگ غنی خود یکی از مکانهائی است که دانشجویان خارجی را به سمت خود جلب میکند.در سال ۲۰۱۲،بیش از ۳۲۰٫۰۰۰ دانشجو از ۱۸۰ کشور مختلف برای ادامه تحصیل در رشته های آکادمیک و غیر آکادمیک به چین امده اند.
دلائل علاقه دانشجویان به تحصیل در چین
۱-مسافرت و سیاحت
تحصیل در چین یک فرصت عالی برای سیاحت در پر جمعیت ترین کشور دنیا است.شما در چین ترکیب منحصر به فردی از تمدن باستانی و مدرن را خواهید دید و همین طور دیدن مناظر زیبا وزندگی شبانه شلوغ را تجربه میکنید.شما همراه با دیگر خارجیها مکانهای جدید را مشاهده میکنید و چشمان خود را نه تنها به روی چین بلکه به روی تمام دنیا میگشائید.
وسعت سرزمین چین به این معنی است که شرائط گوناگون آب وهوائی،فرهنگی و مناظر طبیعی در انتظار شماست.از جشنواره مجسمه های یخی واسکی کردن یا دیدن قندیل های یخی در شمال شرقی لذت ببرید و اگر احساس سرما کردید به سمت جنوب بروید و از هوای آفتابی در سواحل زیبای آنجا لذت ببرید.
پس از توسعه سریع اقتصادی در طول ۳۰ سال گذشته،امروزه شهر های چین مناظر چشم نوازی از آثار معماری مدرن را به رخ میکشند.از آسمان خراشهای شانگ های گرفته تا لانه پرندگان المپیک پکن.بعلاوه اثار خارق العاده ای هم در چین مانند دیوار بزرگ چین،وشهر ممنوعه وجود دارد.چین با تاریخ ۵۰۰۰ ساله خود و همچنین زییا ئی ها و عجایب طبیعی سالهاست که یک جاذبه توریستی به شمار میرود.

به دلیل زیر ساخت های خوب ، پیشرفته ومدرن، حمل ونقل در چین ارزان و راحت است.همه شهر ها جهت سفر های کوتاه به سیستم اتوبوسرانی و تاکسیرانی مجهز هستند و شهر های بزرگ دارای مترو میباشند.وبرای سفر های طولانی هم از هواپیما و قطار استفاده میشود.قطار های چین با سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت میکنند و مجهز به تختخواب ورستوران هستند.
۲-مقرون به صرفه بودن
زندگی و تحصیل درچین بسیار مقرون به صرفه تر از کشور های اروپائی،ژاپن،کره شمالی و خیلی کشور های دیگر است.مثلا تحصیل در دانشگاههای انگلستان برای دانشجویان غیر اروپائی تقریبا سالانه حدود ۷۰۰۰ پوند یا ۱۰٫۰۰۰ دلار است.هزینه زندگی حتی ممکن است به ۱۳٫۰۰۰ پوند هم برسد.واسترالیا و امریکا هم که گرانترین کشورها از نظر هزینه تحصیلی به شمار میآیند.
حتی در بخش هائی از آسیا هم تحصیلات ارزان نیست.در ژاپن هزینه زندگی حدود ۱۸۰۰ دلار در ماه است و کره شمالی یکی از پنج کشور گران در دنیا است.
ولی در چین هزینه تحصیل در یک ترم معمولا بیشتر از ۱۰۰۰ دلار نمی شود.وتعداد زیادی از دوره های کوتاه زبان فقط چند صد دلار میشود.غذا و مواد مصرفی در چین مقرون به صرفه است.شلوار جین حدود ۲۰-۱۰ دلار است.کرایه اتوبوس فقط ۱۵ سنت و بلیط مترو در پکن فقط ۳۰ سنت است.به طور کلی در چین همه چیز مقرون به صرفه است.
۳-مزیت استخدام
هنگامی که سخن از اقتصاد به میان می اید،چین سریع ترین کشور در حال رشد در ۳۰ سال گذشته بوده است.حتی در زمان بحران مالی،رشد اقتصادی چین در سطح ۸ درصد باقی ماند.به تازگی تولید ناخالص داخلی چین از ژاپن پیشی گرفته و دومین قطب اقتصادی جهان بعد از آمریکا به شمار میرود.
۵۰۰ شرکت برتر جهان در چین فعالیت میکنند تا مقر پاسیفیک-اسیا را در شهر های شلوغ چین مثل شانگهای،پکن،و هنگ کنگ پایه گذاری کنند.
رشد اخیر چین باعث شده که افرادی که با زبان چینی آشنا هستند و تجربه دست اول از زندگی در چین را دارند شانس ورود به بازار کار چین را داشته باشند.چین مثل یک بازار بزرگ برای شرکت های چند ملیتی عمل میکند.وکار فرمایان چینی اگاه هستند که درک درست از چین و فرهنگ ومردم آن برای رهبران نسل آینده جهان یک مزیت به شمار می آید.
۴-کیفیت آموزش واعتبار بین المللی
چین در تلاش است تا دانشگاههائی در سطح استانداره ای جهانی تاسیس کند و در بخش آموزش سرمایه گذاریهای بزرگی انجام داده است.غیر از زبان ،خط،هنر های رزمی و دیگر موارد فرهنگی منحصر به فرد چینی ،دوره های آکادمیک در رشته های مهندسی،علوم،پزشکی،اقتصاد و بازرگانی،ام بی ای،و امور مالی به شدت مورد توجه هستند.بسیاری از دانشگاهها برای افرادی که با زبان چینی آشنا نیستند دوره ها را به زبان انگلیسی برگزار میکنند.بنا بر این شما میتوانید همزمان با اخذ مدرک دانشگاهی خود گسترده ترین زبان دنیا را هم فرا بگیرید.
مدارک دانشگاهی که به دانشجویان ارائه میشود در بیشتر کشورهای توسعه یافته به رسمیت شناخته میشود.دولت چین جهت به رسمیت شناختن مدارک دانشگاهی متقابل با بسیاری از کشورها مانند امریکا،فرانسه،انگلیس،ژاپن و ۶۵ کشور دیگر توافق نامه امضا کرده است.
۵-تجربه دست اول یک فرهنگ
در کمال شگفتی باید گفت که چین کشوری با فرهنگها و نژاد گوناگون است.که شامل ۵۶ نوع قومیت مختلف میباشد.مثلا در لیجیانگ واقع در استان جنوبی یوننان،هزاران سال است که دوازده اقلیت مذهبی مانند بودائیسم چینی،تائوئیسم،مسیحی،مسلمان واقلیت های کوچکتر با صلح و آرامش در کنار هم زندگی میکنند و آداب دینی خود را بجا می آورند.به هر قسمت از چین که سفر کنید با یک سنت ویژه و منحصر به فرد روبرو خواهید شد.با زندگی در چین دیدگاه جدیدی از زندگی پیدا خواهید کرد که در هیچ کتاب درسی پیدا نمیشود.

دیدگاه ها بسته شده اند.