شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

۷۰۰ معلم در نوبت اعزام به خارج از کشور/ زوج های فرهنگی در اولویت هستند. ۷۰۰ معلم در نوبت اعزام به خارج از کشور/ زوج های فرهنگی در اولویت هستند.

 

 

moalرییس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور با اشاره به آمار بیش از ۷۰۰ معلم در نوبت اعزام به مدارس خارج از کشور، از اعزام نیمی از این معلمان در سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه آموزش خبرگزاری دانا (دانا خبر)، دکتر خلیل‌الله بابالو در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اهداف و فعالیت‌های مرکز امور بین‌الملل اظهار کرد: این مرکز دارای دو ماموریت اساسی است که یک بخش اصلی آن برقراری ارتباطات بین‌المللی محسوب می‌شود به معنای این‌که آموزش‌وپرورش ایران در عرصه‌ بین‌المللی چگونه می‌خواهد حضور یابد.

رییس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور درخصوص اعزام معلمان به مدارس خارج از کشور، با اشاره به این‌که معمولا آزمون اعزام هر ۲ سال یک‌بار برگزار می‌شود، اما در سه سال اخیر تقریبأ هر سال برگزار شده‌است، گفت: فرآیند گزینش از طریق این آزمون و مصاحبه، در سه سال گذشته تقریبا با برگزاری هر ساله آزمون، انجام شده‌است و به همین دلیل در حال حاضر حدود ۷۴۰ معلم در نوبت اعزام هستند و سعی بر این است که امسال نیمی از این افراد به مدارس بین‌الملل اعزام شوند.

بابالو درباره اولویت‌های اعزام معلمان نیزگفت: اولویت‌ها متناسب با رشته تحصیلی، جنسیت و اعلام نیازمندی‌های مدارس در سطح ابتدایی، متوسطه اول و دوم است و گزینش معلمان بر این اساس انجام می‌گردد، با این وجود زوج‌های فرهنگی دارای اولویت بیشتری هستند؛ در حال حاضر معیارها و شیوه‌نامه‌های اعلام‌شده به همین صورت است ولی ممکن است متناسب با آسیب‌شناسی‌های انجام‌شده تغییر کند.

moa)وی در رابطه با معیارهای این آسیب‌شناسی‌ها افزود: بسته به این‌که چه معلمی برای کدام کشور موردنیاز است ملاک‌ها متفاوت هستند. برای مثال معلمان در حوزه آسیایی، اروپایی یا کشورهای دیگر دارای ملاک‌های جداگانه‌ای هستند؛ این معیارها در بعضی مدارس مثل مدارس کشور امارات با جمعیت پنج‌هزار نفری دانش‌آموزی، مانند مدارس ایران لحاظ می‌شود اما در کشورهای اروپایی که گاهی تنها ۲۰ دانش‌آموز یا حتی کمتر وجود دارد معلمان باید بتوانند به چند شیوه تدریس کنند.

رییس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور همچنین در پاسخ به این‌که آیا در این زمینه سهمیه خاصی برای مناطق یا استان‌های مختلف اعمال می‌شود، خاطرنشان کرد: در شرایط پایه همه استان‌ها برای اعزام معلم برابرند و سهمیه خاص برای استان خاصی در نظر گرفته نشده‌ است.

دیدگاه ها بسته شده اند.