شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

(Beijing Language and Culture University (BLCU (Beijing Language and Culture University (BLCU

blcu

دانشگاه زبان و فرهنگ پکن

Beijing Language and Culture University (BLCU

دانشکده زبان چینی پکن از سال ۱۹۷۵ شروع به پذیرش دانشجوی خارجی برای دوره ی لیسانس خود نمود. تعداد دانشجویان خارجی در حال تحصیل این دانشکده بالغ بر ۴۰۰۰ نفر می باشد که این افراد متعلق به بیش از ۷۰ کشور جهان می باشند. دانشکده زبان چینی دارای سیستم ۸ ترمی میباشد که همه ساله در دو دوره بهاره و پاییزه دانشجو می پذیرد و در هر کدام از این دو دوره تعدادی از دانشجویان فارغ التحصیل می شوند.
این دانشکده تاکنون بالغ بر ۳۰۰۰ فارغ التحصیل به سراسر جهان ارائه داده است.
تعداد استادان این دانشکده ۱۱۰ نفر میباشند که از این تعداد ۳۰ نفر دارای مدرک دکتری و ۵۰ نفر دارای مدرک فوق لیسانس هستند.دانشکده زبان چینی دارای چهارگروه می باشد:

۱-گروه زبان چینی
۲-گروه زبان چینی اقتصادی تجاری
۳-گروه فرهنگ
۴-گروه مترجمی دو زبانه
این دانشکده دارای ۸ گرایش رشته مختلف است:
۱-گرایش رشته زبان چینی
۲-گرایش رشته زبان چینی اقتصادی-تجاری
۳-گرایش رشته دو زبانه انگلیسی-چینی
۴-گرایش رشته دو زبانه چینی-کره ای
۵-گرایش رشته دو زبانه چینی-ژاپنی
۶-گرایش رشته تدریس زبان چینی
۷-رشته فرهنگ زبان چین

ورود به دانشکده

۱-داوطلبان خارجی مایل به تحصیل در دانشکده زبان چینی باید مدرک نمره امتحان سطح زبان چینی را به این دانشکده تحویل دهند.کسانی که قبلاً در این امتحان شرکت نکرده اند باید در امتحان ورودی دانشکده شرکت نمایند.
۲- فارغ التحصیلان مقطع دبیرستان که دارای مدرک HSK {پایه متوسطه} درجه ۳ (پایه C) باشند یا بعد از شرکت در امتحان ورودی دانشکده نمره معین را کسب کرده باشند می توانند وارد سال اول ترم اول شوند.
۳-فارغ التحصیلان مقطع دبیرستان که دارای HSK{پایه متوسطه} درجه ۵ (پایه A ) باشند یا پس از شرکت در امتحان ورودی دانشگاه نمره معین را کسب کنند، می توانند وارد سال اول ترم دوم شوند.
۴-کسانی که بعد از فارغ التحصیلی در دبیرستان در دانشگاه تحصیل کرده باشند و دارای مدرک HSK{پایه متوسطه} درجه ۶ (متوسطه C ) باشند یا پس از شرکت در امتحان دانشکده نمره معین را کسب کنند می توانند وارد سال دوم ترم اول شوند.
نمره امتحان:
۱-معدل کل ترم شامل نمرات کسب شده در طول ترم و نمره امتحان پایان ترم می باشد، نمرات طول ترم ۳۰% و نمره امتحان پایان ترم ۷۰% این معدل را تشکیل می دهد. نمره طول ترم شامل حضور و غیاب در کلاس ، تکالیف، رفتار کلاسی و نظر استاد می باشد.
۲-همه نمره ها برحسب نمره کل ۱۰۰ محاسبه می شوند که ۶۰ نمره قبولی می باشد.
۳-برای امتحان جبرانی نمره ای منظور نمی شود و فقط از کلمات ” قبول” یا ” رد” استفاده می شود.

دانشجوی ممتاز

دانشجویان سال سوم و چهارم که میانگین نمرات آنها جزء ده نفر اول باشد همچنین با شرکت در امتحان HSK سطح پیشرفته نمره قبولی را دریافت کنند، می توانند با نظر دانشگاه جزء دانشجویان ممتاز به حساب بیایند و گواهی دریافت کنند. این افراد می توانند بدون امتحان, در دوره کارشناسی ارشد این دانشکده شرکت کنند و همچنین از پرداخت یکسال شهریه تحصیلی معاف می شوند.
مرخصی تحصیلی:
۱-کسانی که به علت بیماری یا مشغولیت قادر به ادامه تحصیل نیستند، می توانند تقاضای مرخصی تحصیلی کنند. این مرخصی یکسال اعتبار دارد و در طول دوران مرخصی, مقطع تحصیلی و نمرات گذرانده شده به قوت خود باقی می مانند. در طول دوران تحصیل هر دانشجو فقط یکبار می تواند از این مرخصی استفاده کند.
۲-متقاضیان مرخصی تحصیلی باید ابتدا از دفتر آموزش تقاضای مرخصی کرده و بعد از موافقت بخش دانشجوهای خارجی مراحل لازم برای مرخصی را طی کنند.
جوایز تشویقی :
دانشکده زبان چینی دانشجویان را به شرکت در فعالیت های فرهنگی ورزشی دانشکده تشویق مینماید. کسانی که در این فعالیت ها موفق به دریافت جایزه بشوند از دانشکده نمره تشویقی دریافت می کنند.
۱-دانشجویانی که در فعالیت ها یا مسابقات دانشگاه یا دانشکده شرکت کنند در صورت کسب رتبه اول ۳ نمره ، رتبه دوم ۲ نمره و رتبه سوم ۱ نمره دریافت می کنند.
۲- نمره تشویقی هر شخص در هر ترم از ۵ نمره تجاوز نمی کند. دانشجویانی می توانند برای اضافه کردن نمره شخصاً درسی را انتخاب نمایند.
کمک هزینه تحصیلی:
دانشکده زبان چینی دو نوع کمک هزینه به نام های جایزه” صلح و دوستی” و “جایزه شهرپکن” در نظر گرفته است.
۱- جایزه “صلح و دوستی” در هر ترم یکبار اعطا میشود.این جایزه به افرادی تعلق می گیرد که متوسط نمرات کسب شده در۴سال به استثنای سال چهارم ترم دوم آنها (۷ترم) جزء پنج نفر اول باشد(مجموعاً ۳۵نفر) مبلغ این جایزه ۵۰۰یوان می باشد.
۲- جایزه ی خدمات برجسته صلح و دوستی در هر ترم یکبار اعطا میشود این جایزه به افرادی تعلق میگیرد که خدمات برجسته ای در راستای پیشرفت دانشگاه انجام دهند.تعداد افرادی که این جایزه به آنها تعلق می گیرد محدودیت ندارد.(مجموعاً در ترم از ۱۵ نفر تجاوز نمیکند.) مبلغ این جایزه ۴۰۰ یوان میباشد.
۳- “جایزه حضور کامل در کلاس ها – صلح و دوستی” در هر ترم یکبار اعطا میشود، این جایزه به افرادی تعلق میگرد که در ترم فبلی در تمام کلاسها حضور داشته اند ، تعداد افرادی که این جایزه به آنها تعلق میگیرد محدودیتی ندارد.این جایزه بصورت غیرنفدی و به ارزش ۵۰یوان میباشد.
۴- جایزه شهرپکن در هر ترم یکبار اعطا میشود. این جایزه در ترم اول و دوم سال دوم و سال سوم و ترم اول سال چهارم به افرادی تعلق می گیرد که در متوسط نمرات ، رتبه اول را کسب کرده باشند.(۵ نفر در مجموع) و این جایزه تحصیل رایگان در یک ترم میباشد.
۵- از میان دانشجویان ممتاز فارغ التحصیل ۱۵ نفر که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه زبان پکن میباشند می توانند از جایزه شهرپکن یعنی یکسال تحصیل رایگان استفاده کنند.

دیدگاه ها بسته شده اند.