شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

Peking University Peking University

peking uni

دانشگاه پکن چین

Peking University

دانشگاه پکن یک دانشگاه جامع دولتی است که در زمینه تدریس و پژوهش های علوم انسانی و علوم طبیعی در سراسر چین شهرت دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۹۸ تاسیس شده است و از باسابقه ترین دانشگاه های مدرن چین به شمار می رود. در حال حاضر پنج بخش از جمله بخش علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، اطلاع رسانی و مهندسی و علوم پزشکی، ۴۲ دانشکده، ۲۱۶ مرکز پژوهشگاه و ۱۸ بیمارستان زیر نظر این دانشگاه قرار دارد. رشته های علمی این دانشگاه شامل زبان چینی، زبان های غربی، تاریخ، فیزیک و زیست شناسی در سراسر چین است که معروفیت زیادی دارد.هم اکنون در این دانشگاه بیش از ۱۵ هزار دانشجوی کاردانی و کارشناسی و ۱۲ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند. دانشگاه پکن بسیاری از دانشجویان خارجی را به خود جلب کرده است. کتابخانه این دانشگاه بزرگ ترین کتابخانه دانشگاهی آسیا به حساب می آید که بیش از شش میلیون و ۲۹۰ هزار جلد کتاب در آن قرار دارد.
دانشگاه پکن اولین دانشگاه بین المللی در تاریخ چین می باشد. این دانشگاه متشکل شده از۱۰۱ برنامه برای لیسانس ۲۲۴ برنامه برای فوق لیسانس و ۲۰۲ برنامه برای مقطع دکتری می باشد.
در سال ۲۰۰۴بیش از ۴۰۰۰ دانشجوی خارجی از ۸۰ کشور مختلف داشته که ۱۸۲۵ دانشجو برای دوره های بلند مدت و ۲۶۰۰ دانشجو برای دوره های کوتاه مدت این دانشگاه ثبت نام کرده اند.
دانشگاه پکن توجه زیادی به دانشجویان خارجی خود دارد وبرای رفاه آنان حد اکثر تلاش خود را خواهد کرد و با آغوش باز و در محیطی کاملا زیبا منتظر پذیرایی از دانشجویان مختلف از سرتا سر جهان میباشد.
این دانشگاه در زمینه ی تدریس و پژوهش های علوم انسانی و علوم طبیعی در سراسر چین شهرت دارد.

شرط ورود به دانشگاه پکن :

دانشجویان برای ورود به دانشگاه پکن باید امتحان ورودی بدهند که این امتحان شامل زبان چینی می باشد و فقط دانشجویانی که در این امتحان قبول شوند می توانند وارد دانشگاه پکن شوند در غیر اینصورت باید در کالجهای بین المللی زبان پکن در رشته ی زبان چینی برای یک یا دو ترم مشغول به تحصیل شوند .
برای رشته ی زبان داوطلبان خارجی مایل به تحصیل در این رشته باید در امتحان بین الملی زبان چینی شرکت کنند . اگر نمره انها ۳ باشد می توانند وارد سال اول ترم اول – اگر نمره ی ۵ گرفتند می توانند سال اول ترم دوم و اگر نمره ی آنها ۶ شود میتوانند سال دوم ترم اول شرکت کنند .

رشته های دانشگاه پکن :

در حال حاضر این دانشگاه به پنج بخش از جمله بخش علوم اجتماعی – علوم طبیعی – اطلاع رسانی – مهندسی و علوم پزشکی تقسیم شده است .
رشته های علمی این دانشگاه شامل زبان چینی – زبان های غربی – تاریخ – فیزیک و زیست می باشد .
رشته های دانشگاه پکن به قرار زیر است :
علوم ریاضی – فیزیک – شیمی – زمین شناسی – مهندسی برق – علوم کامپیوتر – نرم افزار کامپیوتر – زبان چینی – تاریخ – موزه شناسی – فلسفه – زبان انگلیسی – هنر – اقتصاد – مدیریت – حقوق – جامعه شناسی – خبرنگاری – میکروب شناسی

نمره ی امتحان :
معدل کل ترم شامل نمرات کسب شده در طول ترم و نمره ی امتحان پایان ترم می باشد . نمرات طول ترم ۳۰ % و نمره ی امتحان پایان ترم ۰۷۰% این معدل را تشکیل می دهد . نمره ی طول ترم شامل حضور و یاب – تکالیف – رفتار کلاسی¬¬ و نظر استاد می باشد .

بیمه :
دانشگاه برای دانشجویان خارجی خود بیمه قائل می شود که در طول دوره ی تحصیل چه در تصادفات و چه در مواردی که نیاز به بستری شدن در بیمارستان باشد این بیمه شامل حال دانشجویان خارجی می باشد .

رشته پزشکی در دانشگاه پکن:

دانشگاه پزشکی پکن شامل رشته های علوم پزشکی- پزشکی عمومی و پرستاری می باشد .
همچنین این دانشگاه شامل ۸ بیمارستان می باشد که سه ساختمان برای کلینیک پزشکی طراحی شده که استفاده از این کلینیک ها برای عموم آزاد می باشد .این دانشگاه دارای کلینیک مغز و اعصاب – دندانپزشکی و غدد نیز می باشد .

طول دورهی رشته پزشکی :

طول دوره ی پزشکی در این دانشگاه هشت سال می باشد و بعد از آن مدرک دکتری به دانشجو تعلق داده می شود .و همچنین دره های هفت ساله نیز وجود دارد که بعد از گذراندن این دوره به دانشجو مدرک پزشکی عمومی داده می شود .
دوره های استاندارد در هر رشته :

دوره های استاندارد برای هر رشته در مقطع لیسانس ۴ سال.در مقطع فوق لیسانس ۲-۳ و در مقطع دکتری ۴ سال می باشد .
(دانشجویان میتوانند طول دوره را بسته به موقعیتشان کمتر و یا حتی بیشتر به پایان برسانند.)
شروع و پایان کلاس ها هر دوره ی تحصیلی :
هر سال تحصیلی از ۲ ترم تشکیل شده است که یکی در بهار و دیگری در پاییز شروع میشود .
شروع کلاس ها در ترم پاییز از اواخر شهریور می باشد و تا دی ماه به طول می انجامد .
شروع کلاس ها در ترم بهاره از اواخر بهمن ماه می باشد و تا خرداد به طول می انجامد .

شروع و پایان تعطیلات در هر دوره ی تحصیلی :

تعطیلات در هر دوره ی تحصیلی در ۲ فصل زمستان و تابستان می باشد .
تعطیلات تابستانی ۲ ماه به طول می انجامد و اگر دانشجو مایل به ادامه تحصیل در تعطیلات تابستانه باشد قادر به ادامه می باشد .
تعطیلات زمستانه نیز ۴ هفته می باشد که مصادف می باشد با سال نو در چین .

چگونگی دادن درخواست به دانشگاه :

بعد ازتحویل تمام مدارک و درخواست به دانشگاه ۸ تا ۱۰ هفته طول می کشد تا کارهای اداری آن انجام شود واگر مشکلی در پرونده ی دانشجو پیش آید دانشکاه خود اعلام خواهد کرد و نیازی به پیگیری نمی باشد .
فرم در خواست می بایست از طرف یک فرد خارجی داده شود و باید متقضی دارای پاسپورت و حداکثر سن آن می بایست ۱۸ سال باشد .
برای ثبت نام در ترم بهاره باید اواخر آبان ماه مدارک لازم تحویل دانشگاه داده شود .و برای ثبت نام در ترم زمستانه باید تا فروردین مدارک را تحویل دانشگاه داد .

خوابگاه دانشگاه پکن :

این دانشگاه سه نوع خوابگاه برای دانشجویان خارجی خود در نظر گرفته است که به قرار زیر می باشد :
نوع اول با قیمت ۳۰ یوان در هر روز برای هر نفردارای دو اتاق همراه با تلویزیون – تلفن در هر اتاق وآشپزخانه و حمام مشترک در هر طبقه ( ساختمان ۴—۱ ) که در این نوع اتاق ها دو دانشجو زندگی می کند .
نوع دوم با قیمت ۶۶ یوان در هر روز برای هر نفر دارای سه اتاق مجزا – یک حال مشترک همراه با تلویزیون- تلفن –حمام و آشپزخانه مشترک در هر طبقه (ساختمان ۶ ) که در این نوع اتاق ها سه دانشجو زندگی می کند.
نوع سوم با قیمت ۹۰ یوان در هر روز برای هر نفر دارای دارای دو اتاق و دارای همه ی امکانات شبیه به ساختمان ۶ (ساختمان ۸ )
مدیریت ساختمان ۶ و ۸ به عهده ی شائو یان هتل می باشد .

رشته زبان چینی :

این دانشگاه از سال ۱۹۷۵ شروع به پذیرش دانشجوی خارجی برای دوره ی لیسانس خود نمود .

طول دوره زبان :

زبان چینی در این دانشگاه ۸ ترم به طول می انجامد .

گرایش های رشته ی زبان :
گرایش رشته زبان چینی – گرایش زبان چینی اقتصادی و تجاری – گرایش رشته دو زبانه انگلیسی و چینی – گرایش رشته دو زبانه چینی و کره ای – گرایش رشته دو زبانه چینی و ژاپنی – گرایش رشته تدریس زبان چینی – رشته فرهنگ زبان چینی .

دوره در هر مقطع دردانشگاه پکن: طول
دوره های استاندارد برای هر رشته در مقطع لیسانس ۴ سال
.در مقطع لیسانس ۲-۳ و در مقطع دکتری ۴ سال می باشد .
(دانشجویان میتوانند طول دوره را بسته به موقعیتشان کمتر و یا حتی بیشتر به پایان برسانند.)
شروع و پایان دوره ی تحصیلی دانشگاه پکن:
هر سال تحصیلی از ۲ ترم تشکیل شده است که یکی در بهار و دیگری در پاییز شروع می شود .
شروع کلاس ها در ترم پاییز از اواخر شهریور می باشد و تا دی ماه به طول می انجامد .
شروع کلاس ها در ترم بهاره از اواخر بهمن ماه می باشد و تا خرداد به طول می انجامد.
شروع و پایان تعطیلات در هر دوره ی تحصیلی :
تعطیلات در هر دوره ی تحصیلی در ۲ فصل زمستان و تابستان می باشد .
تعطیلات تابستانی ۲ ماه به طول می انجامد و اگر دانشجو مایل به ادامه تحصیل در تعطیلات تابستانه باشد قادر به ادامه می باشد .
تعطیلات زمستانه نیز ۴ هفته می باشد که مصادف می باشد با سال نو در چین .

دیدگاه ها بسته شده اند.