شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

Shanghai city Shanghai city

shanghaiشهر شانگهای

شانگهای (به چینی: 上海) بزرگ‌ترین شهر کشور چین و هشتمین شهر بزرگ جهان است.
این شهر بیش از ۶ میلیون کیلومتر مربع وسعت و بیش از ۱۸ میلیون جمعیت دارد. و یکی از مهم ترین بنادر چین به حساب می‌آید.
شانگهای شهر غول آسا و لبریز از جمعیت. رابط میان چین و دنیای خارج. شهری که حزب کنونی چین در آن پایه گذاری شد. شهر روشنفکری و کارگری با ۲۵ دانشگاه و موسسه دانشگاهی. این شهر در کرانه چپ رودخانه هوانگ پو در جنوب یانگ‌تسه قرار دارد با فاصله اندکی از اقیانوس آرام و نامش به چینی بر فراز دریا معنی دارد. شهر شانگهای به دو بخش توسط رودخانه تقسیم میشود
که بخش شرقی که ناحیه تازه ساخت آن و با معماری جدید می باشد پودونگ و شرق آن شانگهای نام دارد .
شانگهای سابقه تاریخی چندانی ندارد و شهری تاریخی به شمار نمی آید اما در پی اجرای سیاست در های باز و اصلاحات ، دولت چین مصصم گردد، شانگهای را بعنوان یک شهر اقتصادی و بین المللی به دنیا عرضه نماید. چنانچه هم اینک شانگهای بزرگترین شهر و مرکز صنعت، تجارت و امور مالی چین و همچنین بعنوان بزرگترین بندر چین از لحاظ ظرفیت می باشد و سرعت تحولات و حجم فعالیتهای اقتصادی و صنعتی در این شهر به نحوی است که تصور تبدیل شدن شانگهای رابه قطب بزرگ اقتصادی جنوب و شرق آسیا در آینده نزدیک تقویت می نماید.
برای دیدن اطلاعات بیشتر بر رویاطلاعات عمومی در خصوص شانگهای کلیک نمایید
آب و هوا :
آب و هوای شانگهای خنک و صاف است و دمای متوسط سالانه آن حدود ۱۶ درجه سانتیگراد است. از این رو از جمله شهرهایی است که در هر فصلی می توان به آن سفر کرد.
برخی شاخصه های عمده شهر شانگهای
– شهر شانگهای با حدود ۱۷ میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر چین و یکی از ۵ شهر بزرگ جهان است.
۲- شانگهای یکی از چهار شهر مستقل است که مستقیماً تحت نظارت حکومت مرکزی است و دومین شهر سیاسی بعد از پکن می باشد. در این شهر قریب ۴۰ کنسولگری وجود دارد.
۳- شانگهای بزرگترین بندر کانتینری در کل چین و چهارمین بندر بزرگ جهان از نظر ظرفیت بارگیری است.
۴- شانگهای بزرگترین پایگاه صنعتی چین است. بزرگترین مجتمع فولاد، پتروشیمی و بزرگترین کارخانه اتومبیل سازی ، هواپیما سازی، کامپیوتر و … در این شهر مستقر است.
۵- شانگهای بزرگترین مرکز مالی در سطح چین است. بزرگترین بازار بورس، در شانگهای قرار دارد.
۶- بزرگترین منطقه آزاد تجاری، صنعتی چین در منطقه جدید پودونگ شانگهای واقع شده است.
۷- میزان تولید ناخالص داخلی (GDP) شانگهای بالاترین رشد را در سطح چین داشته است.
۸- بزرگترین ساختمان مالی آسیا در منطقه پودونگ شانگهای احداث گردیده است.
۹- بیش از ۱۰۰۰ برج ساختمانی بیش از ۲۰ طبقه در شانگهای ساخته شده است.
۱۰- شانگهای دارای بزرگترین شبکه تلویزیونی کابلی است.
۱۱- روزنامه «ون خوئی» شانگهای از معدود روزنامه های چینی است که در تهران دفتر نمایندگی و خبرنگار دارد.
۱۲- پرفروش ترین روزنامه های چین در شانگهای منتشر می شود که می توان از روزنامه های «شین مین» با چاپ ۵/۱ میلیون نسخه در روز (دومین روزنامه بعد از روزنامه مردم ارگان حزب کمونیست)، «جیه فانگ» با ۷۰۰ هزار نسخه و «ون خوئی» با ۸۰۰ هزار نسخه در روز نام برد.
۱۳- بزرگترین برج تلویزیونی آسیا به ارتفاع ۴۶۸ متر در شانگهای قرار دارد.
۱۴- تعداد مسلمانان شانگهای بیش از ۶۰ هزار نفر و این شهر دارای هشت مسجد می باشد.
سفر به شانگهای :
با هواپیما، قطار یا کشتی می توان از پکن به شانگهای سفر کرد. شانگهای تنها شهر چین است که دو فرودگاه به نام های «پو دون» و «هون چیائو» دارد
در منتها الیه غربی شانگهای فرودگاه خونچای که مربوط به پروازهای داخلی است قرار دارد.
همچنین فرودگاه اصلی شانگهای در منطقه پودونگ واقع است که با یک مونوریل خارج شهری به شهر شانگهای وصل میشود
این شهر همچنین سه ایستگاه قطار به نام های «ایستگاه شانگهای»، «ایستگاه غربی شانگهای» و«ایستگاه جنوبی شانگهای» دارد که سفر به این شهر با قطار را نیز آسان کرده است.
علاوه بر این، شانگهای بزرگترین شهر بندری چین است. چون سرعت سفر با کشتی بسیار کم است، فعلا فقط هر چهار روز یک کشتی از شانگهای به شهر دا لیان چین وجود دارد. اما خطوط کشتیرانی بین المللی شانگهای متنوع است. از شانگهای می توانید به بیش از ۴۰۰ بندر جهان از جمله بندرهای کره جنوبی و ژاپن برسید.
رفت و آمد در داخل شهر شانگهای نیز بسیار آسان و مناسب است. ۹ خط مترو و سه خط قطار سریع السیر مغناطیسی در این شهر وجود دارد و با استفاده از خطوط مترو به راحتی می توانید
برای دریافت اطلاعات بیشتر در شانگهای بر رویشرکت های تاکسیرانی
و آژانس های هواپیمایی کلیک نمایید

مراکز دیدنی
به دیدنی های معروف این شهر از جمله منطقه «وای تان»، میدان خلق و مراکز خرید و گردشگری معروفی مانند «خیابان نان جین» و «خیابان هوای هایی» برسید.
در این شهر انواع سلیقه ها وجود دارد که از نکات جالب آن حضور یک رستوران ایرانی به نام رستوران شیراز می باشد که برای ایرانیان در دیار غربت فرصتی مغتنم است جهت چشیدن ذائقه غذای ایرانی مدیر این رستوران آقای علی نایینیان می باشد که مجموعه ای زیبا را گرد هم آورده است.

پاسخی بگذارید